Refrakčné operácie

Refrakčné operácie (operácie na odstraňovanie krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu)

[divider]

a) Laserové operácie – excimerovým a femtosekundovým laserom

PRK
je veľmi bezpečná laserová operácia na odstránenie dioptrií, Je vhodná najmä u pacientov s nižšími dioptriami  pri myopii, ľahkej hypermetropii a astigmatizme s normálnou hrúbkou rohovky.

Pri PRK sa v lokálnom znecitlivení odstráni povrchová vrstva buniek rohovky a následne sa pomocou excimer lasera odstránia dioptrie. Obnova povrchových buniek trvá niekoľko dní, preto sa po zákroku aplikuje kontaktná šošovka, ktoré chráni povrch rohovky počas hojenia.

Pooperačnú kontrolu pacient absolvuje o 3-4 dni, keď je už povrch rohovky zahojený a kedy sa môže odstrániť kontaktná šošovka. Asi po týždni je zraková ostrosť natoľko kvalitná, že sa pacient môže vrátiť do každodenného života. Zraková ostrosť však môže ešte v nasledujúcich týždňoch kolísať.

FS-LASIK (Femto LASIK)
je veľmi bezpečná, šetrná a bezbolestná očná laserová operácia s veľmi krátku dobou hojenia. Na druhý deň po kontrola sa pacient môže zaradiť do bežného života. Preto túto laserovú operáciu odporúčame našim klientom.

Počas FS-LASIKu sa vytvorí pomocou femtosekundového lasera na rohovke povrchová tenká lamela, ktorá sa odklopí a následne sa pomocou excimerového lasera odstránia dioptrie. Povrchová lamela sa preklopí späť na miesto, čím sa operácia ukončí. Na ochranu lamely sa na jeden deň naloží kontaktná šošovka.

Pooperačnú kontrolu pacient absolvuje na nasledujúci deň, kedy sa odstráni kontaktná šošovka. Zraková ostrosť je obyčajne natoľko kvalitná, že sa pacient môže vrátiť do každodenného života.

[divider]

b) Chirurgické odstraňovanie dioptrií

Implantácia vnútroočných šošoviek ICL
Ak pacient nie je vhodným kandidátom na odstránenie dioptrií laserom, napríklad má veľmi veľkú refrakčnú chybu alebo príliš tenkú rohovku, v tom prípade Vám odporučíme implantáciu vnútroočnej šošovky ICL, ktorú malým rezom vložíme pred Vašu vlastnú šošovku. Liečba je rovnako bezpečná ako operácia očí laserom a ponúka rovnako vynikajúce výsledky už na prvý pooperačný deň.

PRELEX – Presbyopická výmena šošovky
Presbyopia je spôsobená stratou pružnosti šošovky s pribúdajúcim vekom. Šošovka stráca schopnosť zaostrovať na rôzne vzdialenosti. Po presbyopickej výmene šošovky oko obnoví svoju schopnosť pozerať na dlhé aj krátke vzdialenosti. Novu šošovkou je možné korigovať zároveň aj prípadnú dioptrickú chybu.

Refrakčná alebo presbyopická výmena šošovky je bezpečná a bezbolestná operácia, ktorá trvá asi 15 minút. Jej priebeh je podobný ako pri chirurgickom riešení sivého zákalu. Pooperačná kontrola je na druhý deň. Po operácii sa pacient môže vrátiť do bežného života a už sa nemusíte obávať sivého zákalu vo vyššom veku .

Related Posts