Menu Zavrieť

VIKOM a pandémia COVID 19

V marci 2020, počas prvej vlny pandémie corona vírusu, sme  v zdravotníctve prestali vykonávať preventívnu medicínu, plánované operačné výkony. Sústredili sme sa na zastavenie šírenia sa nákazy a  zabezpečenie maximálnej starostlivosti o chorých na COVID- 19, aby sa predišlo stratám na ľudských životoch .

Žiaľ, v našej krajine, ako aj v celom svete,  je stále reálna hrozba šírenia corona vírusu. Ale na ďalšie vlny pandémie sme materiálne i technicky pripravení.

A preto v súčasnosti sme tu pre všetkých pacientov, ktorí potrebujú našu starostlivosť s cieľom vykonávať kompletnú liečebno preventívnu starostlivosť, diagnostiku a konzervatívnu, laserovú i chirurgickú  liečbu očných ochorení, aby sa zdravotný stav  našich pacientov  v dôsledku odkladania plánovanej liečby  nezhoršoval a aby neutrpela  kvalita ich života.

Opäť v plnej prevádzke

Od mája 2020 v plnom rozsahu denne rutinne robíme  všetky plánované očné vyšetrenia, operácie sivého zákalu ako aj refrakčnú výmenu šošovky,  laserové odstraňovanie dioptrií femtosekundovým a excimerovým laserom. Vďaka špičkovej modernej diagnostickej a chirurgickej technike  sme do portfólia výkonov zaradili najmodernejší spôsob operácie sivého zákalu – tzv. femtosekundovým laserom asistovanú (vedenú) chirurgiu sivého zákalu (FLACS) a refrakčnú výmenu šošovky, a odstraňovanie dioptrií femotosekundovým laserom novej generácie – LensEx.

Súvisiace príspevky